Integrirani dan "Jesen"

15.listopada 2018. godine u  trećem razredu obilježen je integrirani dan "Jesen". Integrirajući nastavne sadržaje kroz predmete hrvatski jezik, prirodu i društvo, likovnu i glazbenu kulturu učenici su pod vodstvom učiteljice Barbare Stanojević proveli mnoštvo zanimljivih aktivnosti.

Cilj integriranog dana bio je omogućiti učenicima da uoče karakteristike jeseni  i povežu sveukupno zna­nje s iskustvom iz osobnog života.

Tijekom nastavnog dana korištene su različite metode i oblici rada. Osnovni materijal s kojim su radili učenici bio je jesensko lišće. U učionicu su donijeli i ostale jesenske plodove kojima su ukrasili razredni jesenski stol. Na satu prirode i društva učenici su ponovili stečena znanja o jeseni i produbili ih novim spoznajama. Na satu glazbene kulture pjevali su pjesme o jeseni. Po prvi puta su samostalno pisali pjesmice s rimom na satu hrvatskog jezika. Najzanimljivija aktivnost bila je izrada jesenskih životinja na satu likovne kulture. Zajednička aktivnost bila je izrada plakata.

Na kraju dana ukrasili su učionicu svojim literarnim i likovnim radovima.

objavio: Barbara Stanojević   datum: 16. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »